Zdawać by się mogło, że nie ma znaczenia, gdzie zamieścimy ogłoszenie o pracę, bo i tak prędzej czy później znajdzie się wielu kandydatów. W rzeczywistości bywa z tym bardzo różnie. Często właśnie od lokalizacji ogłoszenia zależy możliwość znalezienia pracownika i to tego w stu procentach spełniającego warunki stawiane przez pracodawcę. Trzeba wobec tego uświadomić sobie kilka istotnych rzeczy.

Gdzie zamieszczać ogłoszenia?

Dla niektórych pracodawców zamieszczanie ogłoszeń o pracę wydaje się takie proste, wygodne i zupełnie bezproblemowe. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są tego samego zdania. Wielu przedsiębiorców szukających pracownika na przykład nie ma pojęcia gdzie dodać takie ogłoszenie, aby w miarę szybko znaleźć dobrego kandydata. Co można im podpowiedzieć? A chociażby to, że najlepiej zamieszczać ogłoszenia w Internecie. I to też nie wszędzie, bo powinno się to robić w najpopularniejszych agencjach pracy, serwisach ogłoszeniowych lub portalach pracy. Nawet jeżeli trzeba zapłacić, warto to zrobić, bo są to portale najchętniej odwiedzane przez potencjalnych pracowników i to pracowników na poziomie z odpowiednimi kwalifikacjami, wykształconych, doświadczonych, chętnych podjąć pracę na poważnie. Tylko takie serwisy gromadzą bazę poważnych ludzi, mocno zaangażowanych w poszukiwanie zatrudnienia, którzy gotowi są przesłać kompletne CV i przedstawić się pracodawcy z imienia i nazwiska.

Jak sformułować treść ogłoszenia?

Samo zamieszczenie ogłoszenia o pracę nie gwarantuje sukcesu. Treść musi być odpowiednio sformułowana. Potencjalny kandydat zwykle chce wiedzieć, jaka to praca, na jakim stanowisku, jakie są obowiązki i wymagania, a także, co będzie dodatkowym atutem. Najczęściej każdy chce już od razu poznać ewentualne zarobki i godziny pracy. W treści ogłoszenia należy też uwzględnić miejsce, w którym będzie odbywała się ta praca. Ogłoszenie to powinno być krótkie, ale za to treściwe. Musi przekazywać to, co najważniejsze i powinny to być tylko i wyłącznie prawdziwe informacje. Nie można w ogłoszeniu obiecywać czegoś, czego nie jest się w stanie spełnić i zaoferować w rzeczywistości.

Praca-praktyki.pl – praktyki i praca w jednym miejscu